Tájékoztatás a hőségriadó idejére
A kormányzati tájékoztatóban foglaltak alapján az alábbi felhívást tesszük közzé:
Kérjük a lakosságot, hogy a hőség idején lehetőségeihez mérten takarékoskodjon a vízzel és az elektromos energiával. Ennek érdekében javasoljuk, hogy:
a kertek locsolását lehetőség szerint a kora reggeli órákban, 7:00 óra előtt végezzék el;
a nagyobb energiaigényű eszközök (például elektromos autók, rollerek, laptopok) töltését 21:00 óra utánra időzítsék;
az éjszakai órákban – amennyiben lehetséges – a klímaberendezések helyett természetes szellőztetéssel hűtsék otthonukat.
Köszönjük együttműködésüket és felelős hozzáállásukat!

