Kitüntetettek

1993. október 23.
Csiba Jolán elhunyt pedagógus (Bíró L. Ált. Isk.) posztumusz kitüntetés

1994. március 15.
Molnár Imre citeraművész


D. Gere József asztalos mester posztumusz kitüntetés


1995. március 15.
Vöő Imre múzeumigazgató
Neisz Jánosné nyug. pedagógus (József A. Ált. Isk.)
Uri Antalné volt I. sz. óvodavezető posztumusz

1996. október 23.
Tóth Zsámboki Sándor kőműves vállalkozó
dr. Nádasdy János festőművész posztumusz

1997. október 23.
Bíró Vince nyug. iskola igazgató
Szabó József vállalkozó

1998. október 23.
Cser Lászlóné nyug. köztisztviselő


Simon Albert


1999. október 23.
Joszkin János Sziget SC Bírkozó Szak. o. vez.
Kincse József posztumusz

2000. október 23.
dr. Kécza György háziorvos


2001. október 23.
dr. Becz Miklós háziorvos


Békefi János posztumusz

2002. október 23.
Juhász Antal nyug. tanár posztumusz



2003. október 23.
dr. Gyulaffy Pál esperes


Síró Attila posztumusz

2004. október 23.
Jordán Gáborné - Bíró Lajos Általános Iskola tanára


2005. október 23.
Zoltán Istvánné - Vöröskereszt Helyi Szervezetének titkára


2007. október 23.
Villányi Péter - nyug. református lelkész


2008. október 23.
dr. Bíró Vince


Somogyi György


2009. október 23.
Dr. Koós Ferenc címzetes gimnáziumigazgató


Heidinger János (1956 hősi halottja) posztumusz


2010. október 23.
Soltiné Radnics Magoldna a Városi Könyvtár és Közösségi Ház igazgatója


néhai Ender Ferencné posztumusz


2011. október 23.
Gere István - A Gere Pékség tulajdonosa

2012. október 23.
Dr. Bakonya Mária a Szigetszentmiklósi Szakorvosi Rendelőintézet igazgatója


néhai Linde László plébános posztumusz


2013. október 23.
Kiss Sándorné a Csicsergő II. sz. óvoda élelmezésvezetője


2015.
Bursits Tiborné

2016. január 22.
Városi Könyvtár és Közösségi Ház közössége


Városi Könyvtár és Közösségi Ház


2018.
Engelhardtné Kálmán Éva


2020.
Noseda Tibor


2021. október 23.
Dr. Kiss Anna


néhai Sallai Gábor posztumusz


2022.
Homonna Béláné
1997. március 15.
Juhász András tanár III. sz. Általános Iskola

1998. március 15.
Farkas Lajosné tanár József Attila Általános Iskola

1999. március 15.
Papp Jánosné tanár Bíró Lajos Általános Iskola


2000. március 15.
Kovács Istvánné tanár József Attila Általános Iskola

2001. március 15.
Homonna Béláné óvodavezető II. sz. Óvoda


2002. március 15.
Kugler Endréné óvodavezető III. sz. Óvoda


2003. március 15.
Zámbó Sándorné isk. igazgató h. Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola



2004. március 15.
Eszterhás Sándorné isk. igazgató József Attila Általános Iskola


2005. március 15.
Halász Jánosné igazgató-helyettes József Attila Általános Iskola


2006. március 15.
Kovács Jánosné tanárnő Bíró Lajos Általános Iskola



2007. március 15.
Gelencsér László igazgató Batthyány Kázmér Gimnázium


2008. március 15.
Rákosi Ottóné pedagógus Kardos István Általános Iskola


Szinger Jánosné óvodavezető Napsugár Óvoda


2009. március 15.
Szabóné Szerepi Zsuzsánna pedagógus József Attila Általános Iskola


2010. június 7.
Juhász Antalné pedagógus Kardos István Általános és Szakközépiskola


Szabó Miklós pedagógus, posztumusz Kardos István Általános és Szakközépiskola


2011. június 6.
Jakab Károlyné középiskolai tanár Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola


Szász István tanár József Attila Általános Iskola


Nádasdy Miklósné középiskolai tanár posztumusz Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola
Nagy Lászlóné tanító Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola
Buzásné Farkas Erika konduktor Konduktív Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat
Jámborné Miskolczi Éva óvónő Napraforgó Óvoda


2012. június 1.
Bercsik Judit óvodapedagógus Mocorgó Óvoda


Kincses Edit tanár Ádám Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény


Kurcz Melinda tanító József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény


Somogyi Sándorné konduktor Konduktív Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat


Tóth Andrea középiskolai tanár Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola



2014. június
Cseh Józsefné tanító Bíró Lajos Általános Iskola


Blaskovits Tiborné óvodapedagógus Napsugár IV. sz. Óvoda


Uri Ildikó konduktor Konduktív Óvoda


Takács Gáborné tanár Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola


Gelencsérné Szarka Mária tanár Batthyány Kázmér Gimnázium


2015. június
Sallai Gáborné óvodapedagógus Napraforgó I. sz. Óvoda, Szivárvány Tagóvoda


Becz Jánosné tanító Bíró Lajos Általános Iskola


Árkiné Göncz Irén tanár József Attila Általános Iskola és AMI


Czapek Tamásné tanár Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola


Jakabné Galambos Mária gyógypedagógus Bíró Lajos Általános Iskola


2016.
Juhász Antalné nyugalmazott pedagógus Aranydiploma


2017.
Fülöp Jánosné Arany oklevél


Garzó Andrásné Arany oklevél


Bán Anikó Bíró Lajos Ált. Iskola Szakmai elismerő oklevél
Ruckel Józsefné Bíró Lajos Általános Iskola Szakmai elismerő oklevél
Ambrózi Ibolya Bíró Lajos Általános Iskola
Gulyásné Trangóni Mariann Bíró Lajos Általános Iskola
Simonyi Tiborné Bíró Lajos Általános Iskola
Kókánné Stefkó Mária József Attila Általános Iskola


2018.
Czapek Tamásné


Desics Erzsébet Gyémánt Oklevél


Dr. Kiss Anna


Nagyné Szepesi Magdolna


Plausin Istvánné


Polenyák Andrásné


Zilling Ibolya


2019.
Becz Ágnes


Hercegh Anita


Jámborné Miskolczi Éva


Szikora Krisztina


Szinger Jánosné


2020.

2021. június 29.
Bán Anikó pedagódus - Bíró Lajos Általános Iskola
Básits Tihamérné óvodapedagógus - Csicsergő Óvoda
Galambos Ágnes pedagógus - József Attila Általános Iskola
Kissné Hegedűs Éva intézményvezető - Batthyány Kázmér Gimnázium

2022. június 7.
Holdonnerné Fazekas Judit óvodapedagógus


Soókyné Lóderer Zsuzsanna pedagógus - József Attila Általános Iskola


Szerticsné Pinczés Mária pedagógus - Batthyány Kázmér Gimnázium


Veres István pedagógus - Bíró Lajos Általános Iskola


2023. június 3.
Simonné Brosch Anikó pedagógus - József Attila Általános Iskola


Kincse Anikó óvodapedagógus, fejlesztőpedagógus - Csicsergő Óvoda


Gelencsérné Szarka Mária - pedagógus, tehetségfejlesztő szakértő - Batthyány Kázmér Gimnázium
1997. március 15.
Lestár Andrea diák        József Attila Általános Iskola

1998. március 15.
Barlangi Timea diák      Batthyány Kázmér Gimnázium 

1999. március 15.
Nagy Diána diák            Általános és Szakközépiskola


2000. március 15.
Kókán Adrien diák         József Attila Általános Iskola

2001. március 15.
Szöllösi András diák      Bíró lajos Általános Iskola


2002. március 15.

Rákosi Lilla diák             József Attila Általános Iskola

2003. március 15.
Forgács Péter diák         József Attila Általános Iskola

2004. március 15.
Dudás András diák         Bíró Lajos Általános Iskola


2005. március 15.
Fodor Bianka diák          József Attila Általános Iskola


2006. március 15.
Turcsán Lilla diák           József Attila Általános Iskola


2007. március 15.
Veres Dániel diák           Bíró Lajos Általános Iskola


2008. március 15.
Keresztény Zsófia diák   Batthyány Kázmér Gimnázium


2009. március 15.
Vándor Viktória tanuló    József Attila Általános Iskola


2010. június 7.
Haszon Dávid tanuló     József Attila Általános Iskola



2012. június 1.
Fendrik Márió tanuló      Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola
Lőcsei Virág tanuló        Bíró Lajos Általános Iskola
Pölöskei Péter Zsolt tanuló  Batthyány Kázmér Gimnázium
Rákosi Eszter tanuló      Ádám Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény


2013. június 14.
Túri Edit tanuló              József Attila Általános Iskola
Becz Laura tanuló         Bíró Lajos Általános Iskola
Tauth Enikő tanuló        Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola
Haraszti Helga tanuló   Batthyány Kázmér Gimnázium
Habash Antoine Krisztián tanuló   Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola

2014. június 13.
Nagy Bálint tanuló        József Attila Általános Iskola
Haan Tina tanuló         Bíró Lajos Általános Iskola
Hellebrandt Attila tanuló   Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola
Jäkl Marcell tanuló      Batthyány Kázmér Gimnázium
Wágner Csaba tanuló  Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola
Pintér Gergő tanuló     Ádám Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

2015. június 15.
Üveges Gréta tanuló   József Attila Általános Iskola
Bányász Gáspár tanuló   Ádám Jenő Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Bruti Patrícia tanuló    Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola
Haszon Dávid tanuló  Batthyány Kázmér Gimnázium
Antal Márton tanuló    Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola

2018.
Urbán-Szabó Mónika - általános iskolai tanuló
Ágoston Laura - általános iskolai tanuló
Becz Norbert Ádám - általános iskolai tanuló
Bartha Tünde llona - általános iskolai tanuló
Ináncsi Klaudia - középiskolai tanuló
Debreceni Kitti Lucia - középiskolai tanuló

2019.
Szili Barbara Aida - általános iskolai tanuló
Gere Barnabás Zoltán - általános iskolai tanuló
Szabó Máté - általános iskolai tanuló


2021. június 29.
Meczkó Eszter - Bíró Lajos Általános Iskola
Barabás Örs - Ádám Jenö Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

2022. június 7.
Bárdos Réka Luca - Bíró Lajos Általános Iskola


Radnai Lili Emma - József Attila Általános Iskola


2023.
Pusoma Mátyás  tanuló - Bíró Lajos Általános Iskola


Fáklya Zsófia tanuló - Batthyány Kázmér Gimnázium
2005. június 30.
Dr. Hargitai Róbert vezető háziorvos


2006. június 30.
Nagy Ferencné - Szociális Alapszolgáltatási Központ vezetője



2007. június 30.
Dr. Petky Edit - nyugalmazott házi gyermekorvos



2008. június 27.
Dr. Gyurkó Zsuzsanna - házi gyermekorvos



2009. június 30.
Dr. Bakonya Mária - Szigetszemiklós Szakorvosi Rendelőintézet vezetője




2010. június 30.
Dr. Keller Tamásné



2011. június 24.
Brünner Györgyné



2012. június 22.
Klettnerné Nyerges Ágnes védőnő



2015. június 26.
dr. Szacsvay Zsuzsanna
2005. március 15.
Gódor Zoltán - polgárőr


2006. március 15.
Lestár Mihály - tűzoltóparancsnok


2007. március 15.
Papp Péter rendőrkapitányság-vezető


2008. március 15.
Nagy Sándorné - Szigetszentmiklós Polgárőr Egyesület tagja


2009. március 15.
Hajas Tibor - tűzoltóparancsnok


2010. március 15.
Pártl József - Polgárőr Egyesület vezetője


2011. március 15.
Hajdú Imre - a Szigetszentmiklósi Hivatásos Tűzoltóság Tűzoltási és Mentési Osztály vezetője


2012. március 15.
Rusz Gergely - a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály vezetője


2014. március 15.
Nagy Sándor Tamás - a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztálykörzeti megbízottja


2015. március 15.
Cservölgyi Tibor, polgárőr
2008. augusztus 20.
Vámosi András - Szigetszentmiklós Polgárőr Egyesület tagja
Ifj. Vámosi András - Szigetszentmiklós Polgárőr Egyesület tagja


2022.
Orova Csaba
2000. szeptember 23.
Somogyvári Tibor, Kézilabda Sportkör elnöke


2001. január 22.
Mohácsi László, SZTK edzője


2002. január 22.
Harsányi László, Senchin Karate SE edzője



2003. január 22.
Rusz Gergely, edző


2004. január 22.
Marczinkó Györgyné, kajakedző


2005. január 20.
Raduly József 


2006. január 20.
Becz András, Mundial '93 FC


2007. január 22.
Noseda Tibor, Diák Vívóegylet


2008. január 21.
Gnyálin István, Szigetszentmiklós-Tököl SE


2009. január 22.
dr. Veress Istvánné nyugalmazott testnevelő tanár



2010 . január 21.
Roska Tibor, a Szigetszentmiklósi Női Kézilabda SE vezetőedzője


2011. január 21.
Devecsai János, a Sziget SC nyugalmazott birkózó edzője


2013. január 22.
Vas János, a Szigetszentmiklósi Kézilabda Sport Kör edzője


2014. január 22.
Nádudvari Zsolt, az SzTK-Erima utánpótlás szakágvezetője


2015.január 22.
Nagy Mihály, Sziget SC Birkózó szakosztály


2017.november 24.
Laszák Zoltán, Szigetszentmiklós-Tököl SE


2019.
Márkus Mónika
Gubacsi Vivien
Zsigmond Panna

2020.
Karcaginé Dr. Draspó Etelka

2021.
Kessler Zoltán


2022.
Borsos Vilmos


Zsivnovszky Péter Zsombor


2023.
Bagdány Albert
2000. szeptember 23.
Rusz Gergelyné, a Városi Könyvtár vezető helyettese


2001. január 22.
Soltiné Radnics Magdolna, a Városi Könyvtár vezetője


2002. január 22.
Juhász Antal, nyug. pedagógus



2003. január 22.
Becz Ágnes, a Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola pedagógusa


2004. január 22.
néhai Nádasdy Jánosné


2005. január 20.
Németh István 


2006. január 20.
Somogyi György, festőművész


2007. január 22.
Lakatos Mihály, pedagógus


2008. január 21.
Kőszegi János, Patak Képzőművészeti Egyesület



2009. január 22.
Regösné Nyírő Ildikó, az Ádám Jenő Zeneiskola igazgatója



2010. január 21.
Puha Ferenc, festőművész


2011. január 21.
Haszon Gyuláné, a Városi Könyvtár és Közösségi Ház szakembere


2012. január 20.
Zsirmon Zsolt, az Ádám Jenő Zeneiskola tanára


2013. január 22.
Domján Györgyné, tűzzománc készítő


2014. január 22.
Ruckel Józsefné, a Bíró Lajos Általános Iskola tanítója


2015.január 22.
Kissimonné Jeles Jolán, a József Attila Általános Iskola pedagógusa


2019.
Becz Ágnes - Magyar Kultúra Lovagja
2021. október 23.
Fodor Antalné dr.


2022. október 23.
Tóth Anna Mária

2023. október 23.
Víg Géza Gyula
2022. március 15.
Kovács Zoltán


2023. március 15.
Németh István
2017.
Szentesi István Emil

2018. január 22.

Szentesi István, az Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zenetanára, karnagy


2019. október 23.
Haeffler András , televíziós riporter, parlementi tudósító, rádiós műsorvezető-szerkesztő, jelenleg a Lakihegy Rádió főszerkesztője


Békefi Viktória

2020.
Árki Attila


2023.
Nádasdy András
2015.
Pártl József - az év polgárőre

2016.
Somogyi György - festőművész
Rim György tű. őrmester - az év tűzoltója
Noseda Tibor - edző
Szabóné Szabó Piroska - az év gazdálkodója
Habash Antoine - az év felnőtt sportolója

2017.
Szabóné Szabó Piroska- az év iparosa
Zala Judit - az év iparosa
Laszák Zoltán - az év felnőtt sportolója

2019.
Pártl József - az év polgárőre
Kirov Milán- nemzetiségekért díj
Noseda Tibor -testnevelési és sport díj
Tóth Pál - az év gazdálkodója
Zala Judit - az év iparosa
Szigetszentmiklósi Kézilabda Sport Kör Felnőtt csapata - év legjobb csapata díj
Páratlan 2002 Bt- év kisvállalkozása díj

2021.
néhai Sallai Gábor - Pest Megye Díszpolgára
Szarvas Tibor - Pest Megyéért Emlékérem
Ambrus Zoltán - Pest Megyéért Emlékérem
Boda Anna - nemzetiségekért díj
Zsigmond Panna - év sportolója díj
Tótka Sándor -év sportolója díj
BKG-Príma Korsárlada Akadémia - év legjobb csapata díj
Lakihegyi Szabadidősport Egyesület - év szabadidő és sportszervezete díj
Gerdei Tibor - az év edzője
Deme Zoltán - az év edzője
Lázár Gergő - Pest Megye Művészetéért díj
Gere Péterné - év kisvállalkozása díj

2023.
Bucsi Attila- Pest Megyei sportdíj
Szigetszentmiklósi Női Kézilabda - év legjobb csapata díj
Levendula és Kert Cukrászda - év kisvállalkozása díj