Tájékoztatjuk a tisztelt lakosságot, hogy Magyarország Kormánya által elrendelt országos központi szúnyoggyérítési program keretében Szigetszentmiklóson 2026. június 29-én (hétfő), a napnyugtát követő órákban földi kémiai szúnyoggyérítést végeznek.
Tartaléknapok: 2026. június 30. (kedd) és július 1. (szerda).
A gyérítés során alkalmazott készítmény a kijuttatott mennyiségben az emberre és a melegvű állatokra nem veszélyes, hatóanyaga néhány órán belül lebomlik. A kezelés első ér sorban a csípőszúnyogok ellen hat, ugyanakkor az érzékenyebb rovarfajokat is érintheti.
Ezúton is felhívjuk a méhészek figyelmét, hogy a szükséges óvintézkedések megtétele érdekében gondoskodjanak a méhállomány védelméről.
Kérjük a lakosságot, hogy a munkálatok idején lehetőség szerint tartsák zárva az ablakokat, valamint ügyeljenek a szabadban tárolt élelmiszerekre, használati tárgyakra és a házi kedvencekre.

