photo

Városunk lesz az Országos Vízitúra Bajnokság öt fordulóból álló versenyének második helyszíne.

2023. június 23.
Közérdekű híreink Sport
Városunk lesz az Országos Vízitúra Bajnokság öt fordulóból álló versenyének második helyszíne. A július 1-jei „Rukkel László túraverseny” szervezője a Szigetszentmiklósi Kajak-Kenu Egyesület. A fordulón 10 és 20 km-es távokon gyűjthetnek pontokat a Kis-Dunán evezők.

A nézőknek 10 órától, több helyszínről – az Árpád strandról, a tanösvényről, a hajóállomásról és a Dunaharaszti hídról - érdemes figyelniük a várhatóan 120 főnél is több versenyzőt.

A már 28 éves múltra visszatekintő bajnokság hazánk legnagyobb és legnépszerűbb országos amatőr vízitúrás versenye. Az idei első fordulót június 17-én a Rába folyón rendezték, ahol városunk egyesülete 12 fővel vett részt. A közel 22 és fél km-es szakaszt jó eredményekkel zárták:
II. hely:
- 1. kenu-4: Hajdu István - Boros Zsuzsa - Sipos Tünde - Víg Géza,
- 2. túrakajak-2: Bodovics Gábor - Metzger Péter,

III. hely:
- 1. outrigger-1: Tóth János,
- 2. túrakajak-1: Lőrincz Csaba,

IV. hely:
- kenu-4: Liptai Vera - Szabó Krisztina - Tóth Erika - Rukkel László.

Szurkoljuk nekik együtt július 1-jén is!